neděle 26. dubna 2015

V Lužických horách aneb Zittauer Gebirgslauf

V sobotu a v neděli se v Lužických horách u Žitavy konala velká akce, na které nemohli členové KO chybět. Zittauer Gebirgslauf nabízel  mnoho aktivit - in-line bruslení 19km, pochod 42 km, nordic-walking, běhy různých tratí....
Mova a Jitka K. se rozhodly pro bruslení. Byly plné chuti závodit, ale šlo spíš o vyjížďku.
 Vzhledem k tomu, že se jelo na silnicích vesnicemi okolo Obersdorfersee, doprovázelo bruslaře vozidlo s hudbou, policie, vozidlo zásobování a sanitka. Poměrně často jsme museli zastavovat a čekat na všechny účastníky, naštěstí kvalitní bylo kromě organizace i občerstvení.
Ale o adrenalin nebyla nouze - Jitka neměla brzdu a protože cca polovina tratě byla z kopce, zažívala perné chvíle. Jednou dokonce předjela doprovodné vozidlo a jen se štěstím neporazila policistu. Mova i Jitka byly také jedinými zástupci ČR ve skupině. Naštěstí i Němci brzo pochopili, co znamenají Jitčiny výkřiky: Pozor  a uhni!
 Nakonec jsme šťastně dojely do cíle, kde už netrpělivě čekal Marmota a Předseda. Za odměnu jsme obdržely Osvědčení o účasti - Urkunde.
 Po takovém výkonu jsme se samozřejmě museli osvěžit v blízkém jezeře, i když sezona už byla ukončena. Marmota si ani do zahraničí nevzal plavky!
 Jen tak tak jsme stihli dorazit do restaurace, kde jsme povečeřeli s Věrou, Milanem a Luďkem. Sportovci si dali jen lehké jídlo, kvůli taktice, např. Milan smažák.
 Druhý den jsme zase měli možnost spatřit parní lokomotivu, jejíž trať křižovala běžecké trasy.
 Marmota a Milan probírají taktiku...
 Jitka se stala nejvšestrannějším členem KO v Žitavě. V neděli běžela ještě 7,5 km, z toho polovinu do vrchu. Milan, Věra a Marmota dali 17 km, Předseda není na snímku, protože se už vydal na trať dlouhou 35 km.
 Start a Milan s Luďkem vybíhají ze stadionu.
 Jitka o 10 minut později. Měla to těžké, protože s během nepočítala a běžela v turistických botách.
 Mova využila volné chvíle a obhlížela okolí a jarní přírodu.
 A bohužel nestihla Marmotu v okamžiku doběhu, byl totiž nečekaně rychlý. Nemluvě o Luďkovi, který doběhl před ním.
 Na Milana už jsme pozorně čekali, dobíhal s úsměvem,
 stejně jako Věra o chvíli později.
 A v čase, který je zachycen na snímku, se vrátil z 35 km okruhu Předseda a ještě v cíli měl sílu si poskakovat.
 Spokojený a skoro nezadýchaný Předseda chvíli po doběhu.
 A celá skupina medailistů KO kladně hodnotí vydařenou akci. Počasí bylo příjemné, většinou zataženo, cca 20 stupňů, bez deště.

Závěr koupací sezony 2014/15

Tentokrát připadl konec otužilecké sezony KO na pátek 24. dubna, kdy zároveň na svatého Jiří vylézají hadi a štíři. To znamená, že se koupání konalo v Labi, na kanoistice. Účast nebyla příliš velká a  voda nebyla příliš čistá. Z otužilců pouze Bretoněc přeplaval na druhou stranu Labe.
ještě připomínka : závěr sezony neznamená, že se členové KO nemohou koupat, pouze koupačky nejsou organizované.
 Molo jsme sdíleli s kanoisty.
 Předseda zároveň slavil svátek.
 Přišli i fanoušci a Bretoněc si vyjímečně oblékl plavky.
 Kolemjdoucí fenka pitbula se nemohla odtrhnout od milovníka psů Marmoty.
 Otužilci a naděje  KO - dorost.
 Bretoněc se po zásluze radoval na druhém břehu.
 Marmota a Předseda jen stěží vylézali z vody.

pondělí 20. dubna 2015

Poděbradský trpaslík v obrazech

Nultý ročník Poděbradského trpaslíka  si Předseda nechal ujít. Účastnil se jen jako pozorovatel.
 Zde vítá pozdě příchozího Bretoňce.
 Jitka přijela až z Kolína.
 A startovala plná optimismu.
 Bretoněc staroval ve skupině vyhrazené ochráncům přírody.
 Marmota běžel jako o život.
 A doběhl 5 minut před Bretoňce, ale ve skutečnosti jen o 5 sekund za ním.
 Předseda poskytoval podporu a doprovod.
Jika doběhla v pěkném čase i bez doprovodu.

neděle 12. dubna 2015

Jubilejní 20. ročník běhu lipovou alejí

S příchodem jara se vydali běžci KO do Nymburka, aby se proběhli lipovou alejí. Letos se zúčastnili Předseda, Bretoněc a  Jana B. . na trati se potkali i s jiným spřátelenými běžci, třeba s Adélou.

Nebylo to pro běžce v neděli 12.dubna lehké, ale bylo to hezké. Fotky jsou snad dostatečně vypovídající. Na startu bylo těsno - 226 běžců.

V prvním kole bylo ještě všem do smíchu.

Jana B. se držela Předsedy - nebo Předseda Jany?
 V druhém kole už šlo do tuhého.
 Jen Mirek Říha udržoval tempo s lehkostí.
 Ve tvářích běžců byla znát únava a soustředění na výkon.
 Mezi bežci byl i závodník se psem. Bohužel pes už nemohl.
 A konečně tu byl cíl!

Bretoněc v  pěkném čase 42:15 s úsměvem vbíhá do cíle, stejně jako Mirek Říha o minutku později.
 Jen Adéla se těsně před cílem zadýchala :-).