sobota 23. května 2015

Běh krále Jiřího v roce 2015

Víkend nabitý aktivitou. V 5.45 část KO, podporována divnou holkou, dorazila na kole a autem  na golf pod věže. Pokladník zkoumal výšku.
 Wojta na nic nečekal a začal šplhat, za ním i Marmota.
 Bretoněc zvoli druhou věž - sólo výstup.
 Po náročném ránu následovalo koupání. Marmota se nekoupal, ladil formu na běh. Pokladník dorazil rovnou ze stavby baráčku, nástroje nechal na břehu a vrhl se do chladivé vody před Bretoňcem a Movou.  Předseda dnes úplně chyběl, jeho sportovní morálka , zdá se, upadá.
 Pokladník a Bretoněc se rozcvičují na nářadí před během.
 Z okolí Prahy dorazil Milan, tentokrát bez Věry.
 Zastoupení poděbradských běžkyň obstarala Iva K. a Jitka Č.
 Pokladník vyráží plný energie.
Francouzská spojka číslo 71 a 172

Wojta si celou dobu vedl dobře.
 V prvním kole rozdávala úsměvy i Adéla.
 Pokladník a Marmota se z opatrnosti drželi spolu.
 Iva a Jitka plně soustředěné.
 Bretoněc ve formě.
 Milan, následován Adélou.
 Marmota zkouší různé kousky pro zlepšení výkonu - obyvkle jógu, dnes to bylo vyplazování jazyka.
 A v cíli Bretoněc jako první,
 následován finišujícím Wojtou,
 pohodářem Milanem,
 a zarputilým Marmotou.
 Adéla jako obvykle dobíhá trochu v křeči.
 Skupina KO a příznivci relaxuje po běhu.
Pokladník i přes zdravotní problémy statečně doběhl.
 A potkal bývalého kolegu.
Vydařená akce s příjemným počasím, škoda, že Předseda chyběl. Ten bude litovat !

sobota 16. května 2015

Běh Prokopským údolím 2015

V úterý odpoledne jsme s Janou z Jičína vyrazili vlakem do Prahy, na pro K.O. jeden z úspěšných loňských běhů - Běh Prokopským údolím, 6,8 km.  Start závodu byl jako obvykle až v 19 hodin, nebe nad Prahou bylo pokryto oparem, a tak bylo teplo a dusno. Jana tentokrát, jak psal minule Simon, nepřipálila :) začátek, ale i tak mi v úvodním, více než kilometrovém stoupání na dohled utekla. Po výběhu na hřeben a kilometrovém běhu lesíkem se závodníkům za odměnu otevřou krásné výhledy na Prahu, kde stojí zato koukat kolem sebe a moc se nehnat. Prudký seběh po vápencových kamenech byl tentokrát suchý, takže neklouzal. V závěrečném, skoro 2 km dlouhém běhu po rovině byla Jana stále na dohled, ale spíš už to bylo na dalekohled. Ano, opět byla časem 31:01 ve své kategorii na prvním místě, takže úspěch pro SC Jičín. Marmota sice běžel o 50 vteřin rychleji než loni, ale tentokrát čas 31:42 stačil pouze na 5. a zároveň i poslední místo v kategorii :) Škoda, že se nezúčastnil Předseda, mohl být čtvrtý:)

čtvrtek 7. května 2015

Bretoněc slaví narozeniny

Letos byla KO sezona  ukončena dříve, a tak jsme 6. května neslavili konec koupačky, ale Bretoňcovy narozeniny, které na tento den připadají. Překvapivě se nenaplnily chmurné předpovědi a přestože jsme slavili na zahradě u Jany a Bretoňce, pršelo jen chvíli.
Některé momenty z oslavy:
O oheň se obětavě staral Pokladník, také přezdívaný "Ohniváč" pro svou schopnost zapálit i mokré dříví a opéct buřtíky na vlhkém chrastí.
 Přádávání dárků - první praktický dárek - pivní půllitr.
 Druhý PD /praktický dárek/ - záhadná láhev s lihovinou pro zahřátí. Třetí PD na Bretoňcovi - sportovní oděv.
 A poslední PD, který Bretoněc ocenil asi nejvíce - krásný nový nástroj. Marmota ví, co mezi chlapy nejvíce frčí...
 Marmota se ovšem neoholil a nemohl políbit Bretoňce jako čerstvě oholený Pavel - proto jen otcovský polibek na čelo.
 Marmota se diví záhadné lahvi...
 Jitka napovídá, o jaký nápoj se jedná.
 Až Pokladník rozluštil záhadu - šlo o Kontušovku, oblíbený Švejkův nápoj.
 Marmota se raději vrhl na buřty a opekl si hned dva najednou na praktickém nářadí, které našel u kompostu.
 Déšť ustal po chvíli a kouř ohýnku přátelství stoupal vysoko.
 Děkujeme Janě  a Bretoňcovi  za pozvání a za to, že nepršelo.

neděle 3. května 2015

Železňák Cidliňák 2015

Prwnj mág!
Martin Šandera nás znovu pozval do Železnice.
Marmota, Wojta, Bretoněček a Bretoněc přijeli.
Jana a její otec Jirka přijeli taky je podpořit.
Aby byla tabulka plná, naše kamarádka z Jičínska dorazila.
Nejdřív startoval Bretoněček na 100 m. Od začátku bylo vidět, že závod nebude tak jednoduchý. Bolely nohy, nechtělo se... ale to se nedalo svítit... Musel stát na startovní linii.
Bretoněček vyhral možnost zkusit znovu v dalším roce... a rodiče a dědeček byli spokojeni. O chvílku později spokojen byl i on.
Velký liják se pak spustil. Kroupy padaly. Nevadilo. Organizace pokračovala.
Přišel pak čas lidového běhu.
Bretoněc startoval. Prásk!
"Běžel jsem pořád vepředu s mím soupeřem na zádech. Až jsme přiběhli na staďon, zatraceně mě předběhl. Nemohl jsem nic dělat. Ale to druhé místo mě uspokojí."
Pak byl čas obědvat. Odrovi a Stránští doporučují hospodu U Jindry.
Marmota, Wojta, Jana z Jičínska a Bretoněc se pak potkali na náměstí, kde byl start hlavního závodu.
Jako obvykle Jana z Jičínska připálí začátek závodu. Naše borci jsou moudrejší. Dělá se dvě skupiny. Jana s Bretoňcem a Marmota s Wojtou.
Pěkně se běželo, počasí bylo přijemné.
Pořadí: Bretoněc, Jana, Wojta a Marmota.
Jana z Jičínska byla uspěšná. Přiběhla první své kategorie.
"Během závodu mi jeden soupeř nabídnul, abych se zastavila, a aby mě polibil pod květoucím stromem"
Wojta přiběhnul těsně před otcem. Gratulujeme.
Po tradiční společenské fotky se naše hrdina vratili domu spokojeně a s pocitem dokonalé povinnosti.