pondělí 30. listopadu 2015

XXXV. ročník běhu horolezců

V sobotu jsme se s Janou neplánovaně zúčastnili XXXV. ročníku běhu horolezců v Prachovských skalách. Sraz byl v hospodě v Blatech (s Předsedou jsme loni běželi kolem při Maratonu Českým rájem).

K milému překvapení byl start zdarma. Na necelých 4 km dlouhou trať se vyráželo intervalově po 2 minutách. Mělo to svůj důvod – tento běh je totiž zpestřen jednou horolezeckou vložkou (slaňování z cca 15 vysoké skály)
a jednou lanovkou (rukama za popruh a hurá po nataženém laně o 5 m níž)

Kromě prvního kilometru po asfaltu

je to velmi pěkný závod po měkkém mezi pískovcovými skalami, stále nahoru a dolů.
Jana jako vždy stála druhá na stupních vítězů.
Marmota za ní tentokrát zaostal "jen" o minutu a půl, neb slaňování je jeho koníčkem:)
V juniorské kategorii zazářil i Janin šestiletý syn Mára:)

Horolezci jsou oproti běžcům trochu jiná subkultura - po závodech se druží a rádi posedí v hospůdce. To by se vám kluci taky líbilo:)
Moc pěkná akce to byla. Marmota běžcům K.O. doporučuje. Zvláště Předsedovi a Milanovi:)

pátek 20. listopadu 2015

Mariánské Lázně

Poctivý trénink včetně relaxace i za nepříiznivého počasí neb Mikulášský běh ve Struharově se blíží. To zase bude boj Tomáši :)

pondělí 16. listopadu 2015

neděle 8. listopadu 2015

Koupačka za nepříznivého počasí

Ačkoliv Pokladník nás včas varoval, že počasí nebude otužilcům v neděli přát, 9 osob se sešlo na Jedničce. Bylo to tak: voda v pořádku - 10 stupňů, ale vzduch cca 17-18 st.
 Přesto se otužilci usmívali, jako by jim špatné počasí nevadilo.
 Předseda ukazoval, jak přeplave v zimě Cidlinu.