pondělí 28. listopadu 2016

VyKing kros ve Svratce - 26. 11. 2016

Společně nás na běhy jezdí čím dál méně a tak Předseda ve snaze posílit běžecký tým využil svůj přesvědčovací talent a na svůj první běžecký závod se tak za K.O.  přihlásila i Justýna. Protože na VyKing krosu ve Svratce byla vypsána také kategorie veteránů nad 45 let, vzal s sebou Předseda do auta i svou maminku s tatínkem, aby nás bylo v závodě za K.O. ještě více. Ti se však nakonec na místě do závodu nepřihlásili a raději se věnovali prohlídce města a fandění závodníkům. Nakonec jsme tedy za K.O. vyběhli tři (Justýna, Předseda, Marmota) a za svůj mateřský jičínský oddíl ještě Jana. Protože se protáhly opravy tradičního místa startu ve výšce 780 m n.m., zámečku Karlštejn, byl start přesunut o 150 m níže, přímo do Svratky do areálu hlavního sponzora závodu, firmy Mars (známé várnice, poštovní schránky, roury ke kamnům, uhláky atd.). Tratě tak byly prodlouženy, z původně 10 km bylo nakonec 12,3 km (běželi Justýna, Jana, Předseda) a z 5 km trasy 8,7 km (záludně běžel Marmota-:).
PRÁSK! A už všichni běžíme areálem fabriky a po výběhu z něj hned nahoru kolem svažitého golfového hřiště těch 150 výškových metrů k zámečku Karlštejn, potom ještě asi 1 km společně vlhkým lesem, kde se 5 a 10 km trasa rozdělily, aby se po nějakých pár kilometrech opět spojily.

Výšlap místní sjezdovkou s 80 m převýšením dal zabrat asi všem.

A potom už jen pár kilometrů dolů do cíle. Tam byl první Marmota. Jak by také ne, když záludně běžel jen krátkou traťJ. Za chvíli přisprintovala z delší trasy v pěkném čase Jana a poté hezky společně taťka Předseda s dcerkou.
 Výsledky:
Jana, 12,3 km, cca 360 m převýšení, 1:07:07, 2. místo v kategorii
Justýna, 12,3 km, cca 360 m převýšení, 1:34:14, 6. místo v kategorii
Předseda, 12,3 km, cca 360 m převýšení, 1:34:16, 11. místo v kategorii
Marmota, 8,7 km, cca 260 m převýšení, 0:53:01, 3. místo v kategorii

Marmota se raduje z pěkné lopatky na smetí :)
Všem se nakonec závod líbil. Justýnu musíme pochválit za statečnost a pěkný výkon v náročném terénu.